برای ایجاد یک رابطه عاطفی قوی چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟

برای ایجاد یک رابطه قوی عاطفی چکار باید کرد؟ اصلا مهم نیست که او آقا مصرف کننده هست یا نیست، قطع کرده یا نه، حالش خوب هست یا نیست ، ما به عنوان یک خانم چه وظایفی داریم ؟ و چطور می تونیم محیط خانواده گرم و صمیمی تر بکنیم؟رابطه عاطفی

چگونه ایجاد رابطه جنسی سالم و ایده آل با همسر؟

بین رابطه جنسی و میزان علاقه بین زن و مرد رابطه مستقیم وجود دارد. اوایل ازدواج زن و مرد خیلی همدیگر را دوست دارند ، خیلی نقاط ضعف هم را ندیده اند به ایراد های هم دیگه اهمیت نمی دهند علاقه خاص هست که بیشتر هم بخاطر همان نیاز جنسی است.

نکته مهم که باید یاد بگیریم اینکه علاقمون رو در نظر بگیریم باید بپذیریم که طرف مقابلمون هم ایراداتی دارد مثل خود من ایراداتی دارم بهترین کار اینکه چشمان را روی ایرادات و نقاط ضعف هم دیگر ببندیم و بیشتر تمرکزم روی خودم باشد. من عنوان همسر چطور می توانم ایراد طرف مقابل رو ببینم ؟ اولین قدم این است که دوستش داشته باشم .

شناخت تفاوت های مهم جنسی زن و مرد:

خانم ها بیشتر دوست دارند در اتاق خواب مرحله پیش نوازی انجام شود اما در مورد مردان این مورد کمرنگ تر است .همانطور که در کتاب زنان ونوسی و مردان مریخی نوشته شده . این را من باید به همسر یاد بدم اما چطور ؟ نگم بدم میاد از این رفتارت یا از این کارهات این اسمش سرزنشه. خوبه تو صحبت هایی که می خوایم خواسته ها مون رو بهشون بگیم بجای اینکه بگم تو اینجوری هستی ، بگم من دوست دارم اینطوری با من رفتار کنی ، من دوست دارم قبل از انجام هرکاری حرفهای خوبی از تو بشنوم و علاقه ات رو بهم نشون بدی پس بجای اینکه همش تمرکز روی آقا باشه از خودم شروع کنم.

تفاوت دیگر اینکه وقتی آقایون به مرحله اورگاسم میرسن دیگه توانایی ندارند واکثراً می خوابن و اون انرژی ها در بدنشون پخش می شود و دیگه هیچ حسی ندارند. ولی یک خانم بعد از مرحله ارگاسم باز هم توانایی این رو دارد که رابطه جنسی را ادامه دهد. و معمولا بعد از ۶ یا ۷ ماه پس از ازدواج زوجین متوجه میشن تفاوت های همدیگرو و نسبت به هم شناخت پیدا می کنند و خانم و آقا متوجه میشن که چکار هایی انجام بدهند که طرف مقابل احساس بهتری داشته باشه. درواقع یه جورایی از نظر نجسی باهم آشنا می شوند.پس حالا که خانم این توانایی را دارد که بعد از ارگاسم باز هم همون حالت برانگیختگی رو داشته باشد بهتر است در رابطه جنسی اول خانم به ارگاسم برسد و بهتره که در این مورد با همسرمون صحبت کنیم تا رابطه خوشایندتر باشد.چرا در ارتباط با این نیاز و خواسته مون با همسر مون صحبت نمی کنیم ولی درمورد همه موارد دیگر راحت هستیم باهم؟

چرا نمی گم دوست دارم برای من چه کاری انجام دهی و حتی اگه آقا در این مورد صحبت کند می گیم که چقدر پرو شدی؟ با کی میگردی ؟ اینارو از کجا یاد گرفتی؟ اون روهم سرکوب می کنم: نکته اینکه اگه من نیاز جنسیم رو به همسرم نگم به کی بگم و بالعکس بعد ناراحت نشوم از اینکه کارهایی ازش سرزده چون من شنوده خوبی نیستم . پس بیایم تفاوت های هم دیگه را بشناسیم و به هم نزدیک تر شویم . همونطور که یک خانم مدیر خونه است یک هم باید برنامه ریزی کند برای روابط جنسی با همسرش و چگونگی انجامش. خانمی که نمی‌تونه تو این زمینه برنامه ریزی می کند تو ۵۰% موارد زندگی هم نمی تونه برنامه ریزی می کند و مرد همیشه ناراضی است.

مثال اینکه خانمی کدبانو آشپز و هنرمند باشه ولی آقا همیشه شاکیه ، بالعکس خانمی که برای همسرش تیپ میزنه شب که همسرش میخاد بیاد عطر میزنه آرایش میکنه اول اینکه به خودش می رسه دوم اینکه یه غذای خوب درست می کند رمز موفقیت یک خانم همین است .یک خانم باید برای خودش ارزش قائل باشد نه اینکه شب همسر وارد خانه میشه و زن اصلا حوصله حرف زدن نداره و خسته است از کارهای منزل و آقا هم آن طورکه باید قدردانی نمی کنه و میگه میخواستی نکن . هرچه ارتباط من و همسرم بهتر و صمیمی تر باشد حال فرزندان و حال اون خونه بهتره و اتفاقات بهتری تو اون خونه می افته. پس مدیریت رابطه جنسی با خانم است . برای این موضوع برنامه ریزی کنید.

بهداشت فردی :

که بسیار بسیار حائزه اهمیت است . افراد باهم متفاوت هستند شاید یک خانم باید هر روز یا یکی دوبار دوش بگیرد سپس بهداشت فردی را حتماً رعایت کنیم . یا رنگ کردن موها و زیبایی ظاهر و سایر موارد اصلا شاید مرد توجه نداشته باشد به این مسائل خودم هم توجه ندارم؟؟؟ گاهی وقتا خانم لجبازی می کند به آقا می گوید که استحمام کند آقا هم نمیره خانم هم دفعات بعد تلافی می کند در صورتیکه اشتباه است خانم به آقا باید یاد بدهد این موضوع را و زمانیکه مرتب و تمیز است به آقا ابراز کند تا در او انگیزه ایجاد کند.

تطابق جنسیایجاد تطابق میل جنسی :

خانم ها و آقایان گاهی از لحاظ میل جنسی باهم متفاوت هستند گاهی آقا سرد مزاج خانم گرم مزاج یا بالعکس . کمی بعد از ازدواج باید به یه سری تفاهمات برسیم . درمورد خانم گرم مزاج یه اتفاقاتی تو ذهن می یوفته یا یک‌سری مواد غذایی تاثیر گذاره که خانم احساس نیاز جنسی می کند پس سعی کنم اگه همسرم سرد مزاج هست کنترل روی احساس و تغذیه خودم داشته باشم و از طرف دیگه اون آقا رو بسازم. من چیزهای گرمی بیشتر بدم بخوره و با آن آقا کنار بیام و حال که یک خانم نتونه آقا رو به وجد بیاره اگه بخواهد. اکثر خانم ها با بوسیدن  ، نوازش کردن ، حرف های محبت آمیز شنیدن راضی می شن اما اگر آقایی دچار سرد مزاجی است و با خانم سعی کنه خودشو تطبیق بده با همسرش سعی کند با آقا صحبت کند و بلکه با همین بوسیدن و در آغوش گرفتن قبل از خواب راضی می شود. و در مورد خانمی که دچاره سرد مزاجی هست سعی کند بیشتر روی فکرش کار کند چون سرد مزاجی دلایل مختلفی داره همسرت را دوست نداری ، ارتباط جنسی خوبی نداری که سرد شدی ، از لحاظ روحی و جسمی آمادگی نداری…. اکثر خانم هایی که به سرد مزاجی می رسن مربوط به بی برنامه گی آنهاست، چطور واسه خرید کردن ، مهمانی ، غذا ، میوه … برنامه داره فرد ولی برای روابط جنسی اش اصلا برنامه ریزی نمی کنه نکته اینکه خانم های سرد مزاج اصلا اصلا سراغ فیلم و عکس های سکسی نروند و از آقایان هم بخواهند که این کار را نکنند و در اصل کاری کنند که آنها را جذب خودشون بکنند.

اعتماد به نفس جنسی: 

فرد باید از لحلظ جنسی به خودش اعتماد داشته باشد . خانمی که از اندام خودش راضی نیست ورزش کند چیزهای گیاهی بخوره که بدن روفرم باشه (هرچی هستی از خودت راضی باش ) ولی اگر نیستی تغییرش بده پیاده روی برو ، اینها حتی تو میل جنسی هم اثر گذاره . اگر لحاظ اعتماد به نفس قوی باشی می تونی از لحاظ جنسی هم به خودت اعتماد کنی پس خودت رو بساز اینطوری که باشد دیگه خانم نمی یاد فکر کنه که نکنه شوهرم با کسی هست یا بالاخره جامعه خرابه….. هیچ وقت از این فکرها نمی کنه . یک خانم اگر صد در صد کار خودش را انجام دهد از لحاظ زیبایی ، جنسی ، محبتی ، حمایتی ، عاطفی و مرد را سیراب کند مرد هیچ کجا نمی رود. بین زن و مرد همیشه باید یک حرمتی باشد اما اون حرمت نباید تو رختخواب باشد باید تو صحبت ها باشه موقع عصبانیت پس خانم باید سری کارهارو یاد بگیرد این همه تو اینترنت سرچ می کند راجع به غذا و لباس و …….. خب در این مورد هم سرچ کنه و اطلاعاتش رو ببره بالا اگر خانم روش نشه برای همسرش یک سری کارها رو انجام بده هستن کسانی که روشون میشه.

بیان مناسب انتقاد جنسی:

نگم بدم میاد این کاررو می کنی، بگو چیکار بکنه خوشت میاد بهش بگو . و فقط هم با زبان نباید باشه با حالتهایی که از خودت نشون می دی و رفتار ها بفهمم و بفهمونم چون خیلی از آقایان به زبان نمی آورند.همش نگم تو بلد نیستی تو اینجوری هستی تو تو تو ……………. از خودم بگم و بگم که چی دوست دارم.

ایجاد تنوع در رابطه جنسی :

تکرار ، تکرار ، تکرار از اول ازدواج چند حالت از روابط جسی یادمون هست هیچی جز دو سه حالت .فرد فکر می کنه اگر بخواهد به رابطه اش تنوع بدهد فکرهایی میاد توذهنش که مگه من زن خیابانی هستم مگه من هرزه ام…………. اگر هر روز یه نوع غذا بخوری آیا خسته نمی شی ؟ آیا اگه بخورم راضی ام ؟ یا مرد راضی هست؟ از پوزیشن های جنسی تو انترنت سرچ کن عکس بگیر برای همسرت هم بفرست و اصلا هم دیدنش حرام نیست رابطه راس یه روز یه ساعت و یک جا به خصوص نباشد و اینکه بهترین زمان رابطه صبح اول وقت است و البته با شرطی که مرد هم آماده باشد و اگر گفت نه اشکالی نداره قهر نکن فکر آقایان خیلی وقتها از طرف خانم ها پس زده نمی شوند پس پیش قدم شدن خانم اعتماد به نفس جنسی اون خانم رو می رسونه.

واضح صحبت کردن در ارتباط جنسی:

با کسی باید واضح صحبت کنم؟ با همونی که سالها در کنارش زندگی می کنم و باید تمام احساس و نیازهامو به اون بگم نه به هیچکس دیگه . بعضی خانم ها به اشتباه این حرفها رو با خواهر و دوستاشون می گن چرا با همسرم راحت صحبت نمی کنم اون همون کسیه که سالها دارم باهاش زندگی می کنم ، بد برخورد نکنم ،نصفه نیمه صحبت نکنم، واضح صحبت کنم که متوجه بشه. این واضح صحبت کردن چه تو احساسات جنسی چه تو شرایط و مسائل خانوادگی بسیار بسیار حائز اهمیت است . ایراد نگرفتن از ظاهر همدیگه: به مرور زمان ما دیگه اون آدم های سابق نیستیم از لحاظ ظاهری موها سفید شده احتمالا چاق تر شدیم ، بدن ها ریخته و دیگه اون جوانهای سابق نیستیم ولی هنوز در کنار هم هستیم و همسریم برای هم پس ایراد ها را نگوییم یا به شکل زیباتری گفته شود قربون صدقه اش بریم و با خوبی اون موارد روبگیم. اگر صورت خانم چروک باشه دوست داره که آقا بیاد بگه این چه وضعیه ؟ چرا انقدر چروک شدی ؟ پس آقا هم دوست نداره، چرا تو روابط فرازناشویی انقدر لذت می برن ؟ چون تو اون زمان از هم ایراد نمی گیرن ، غر نمی زنن و فرصت ایراد گرفتن از هم رو ندارن و به شدت از هم لذت  می برن، برای همینه که دوست ندارن از اون رابطه بیرون بیان.

خجالت کشیدن ممنوع:

تو رابطه جنسی هیچ خجالتی نباید باشه چون اون خجالت کشیدن باعث میشه خانم یه سری کارها رو انجام نده و همون باعث فاصله بین خانم و آقا میشه .خجالت کشیدم برای رابطه جنسی سم محصوب می شود. حیا در رابطه جنسی با همسر اشتباه است. خود پیامبر هم در این زمینه گفتن که خجالت جایی نداره. زمانیکه توخیابون لباسها یا رفتارها نامناسب داریم و همه چشم ها به سمت من است باید حیا کنم نه تو رابطه با همسرم .

آسیب شناسی خیانت و دلایل آن:

خیانت معضل جامعه امروز ماست. خیانت هم فقط رابطه جنسی نیست. اگر کاری می کنم که اگر همسرم بود انجام نمی دارم اسمش خیانت است.روابط فرازناشویی که امروزه داره ریشه خانواده ها رو میزند.

گاهی اوقات آقایی می خواهد خودش را محک بزند از لحاظ جنسی میره سراغ این مسائل اگر کمبود داشته باشد و یا خانمی که افسرده است کلافه اس از دست همسرش و گاهاً میوفته تو مسیر دیگه ای و احساسات دیگه ای را تجربه می کند و یک سری هیجانات که براش لذت بخش ولی واقعا روح روان را بهم می ریزد و فرد به ناکجا آباد می رساند. آقایی که میاد به خانم شوهر داره نخ می ده خیلی بی صفت است و وای به روزی که خانم سر نخ را بگیرد.

فضای مجازی و رسانه ها ، تعهد ها و فرصت ها :

این شبکه های اجتماعی هم برای ما فرصت ایجاد میکنه که خیلی چیزها رو یاد بگیریم هم تهدید می کند برای من که فرهنگش را ندارم و آدابش را بلد نیستم . حواسمون به خودمون باشه جایگاه انسانی ما به قدری بالا ، برتر و مقدس است که نباید گول مواردی که تو شبکه های اجتماعی پیش میاد را بخوریم.

و در نهایت اینکه قدر خودتان را بیشتر بدانید جایگاه والا و مقدس خودتون را به عنوان یک خانم بیشتر احساس کنید اون چیزی که بیرون از خونه به من لذت میده لذتش مقطعی هست ( مثل مواد زدن است) ولی عذابش زیاد است.سعی کنیم کدورتی داریم ناراحتی ای مشکلی داریم با همسرمان بین خودمان برطرفش کنیم . یک خانم این توانایی را دارد که زندگی ای را که به کف رسیده است ( در دوران اعتیاد زندگی ما ها به کف رسیده بود) را دوباره آباد کند و ما این توانایی رو داشتیم که دوباره آبادش کنیم و اونو بکشیم بالا. دوباره اون احساس خوب را بین خودمان و همسرمان ایجاد کنیم تا بتونیم اون رابطه عاطفی را داشته باشیم .پس اگر مشکلی با همسرتون دارید شما به عنوان یک خانم سازنده اون رابطه باشید.

دبیر این کارگاه آموزشی : سرکار خانم صبوری

5 پاسخ
  1. قمری گفته:

    سپاس فراوان از سرکارخانم صبوری به خاطر مطالب اررشمندشان ،به امید روزی که باکمی تلاش دربهبودرابطه ی خودباهمسرمان دیگر شاهد مواردی مثل طلاق ،طلاق عاطفی ،خیانت و…نباشیم .

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.